
Price: $6.99
(as of May 11, 2025 04:40:53 UTC – Details)
Writing and eradicating this spiral bound board set 6 is filled with right-end-eirs surfaces. Help your child to know how to multiply and divide, and identify the American states and their capitals with the right-e -res learning board set: multiplication +. A marker includes. It is easy to write, erase, and re -write!
It is special right-end-race set because: subjects include: Great, Division, USA States and Capital 7 years and older are great, 2 grades and 3 for two grade and 3 erase two-way and erase boards and include educational focus in a marker: writing skills, early learning, handwritten, problem solutions, vocabulary, motor, motor, motor, motor, motor-work exercises
Publisher
Six right-end -res surfaces
Three double side learning boards provide canvas so that you start your small one head on several important initial learning concepts.
One includes a right-end-rare marker.
To make interactive play learning fun
Your small learning boards will like to fill and you would like to see them learn:
Multitude and Divisional States and Capitalcrading and Writing Skills and Motor Skills Solutions Skills
Active mind
Active Mind products are interactive and educational that help to make learning fun! Please see below for more amazing active mind products than Sikoia Children’s publishing.
Add carts to the cart. Add the cart. Add the cart to the cart. Add the cart to the cart. Add to the cart. $ 2.99 $ 2.99 $ 10.99 $ 10.99 more great active mind learning material! No data no data no data no data no data no data no data add to add any data. Add carts add carts. Add carts. Add carts add carts to the cart. No data no data no data no data no data no data no data
Publisher: Sekoa Children Publishing (May 11, 2018)
language English
Paperback: 6 page
ISBN -10: 1642690287
ISBN -13: 978-1642690286
Age of reading: 4 – 8 years
Items Weight: 8 ounces
Dimensions: 8.5 x 1 x 13.6 inch
Customers say
Customers find the learning board effective for math practice, particularly for 3rd and 4th grade students, and appreciate that it keeps kids busy. Moreover, the product is easy to use, with one customer mentioning it takes about 10 minutes to complete. However, opinions on value for money are mixed, with several customers saying it’s not worth the price.
Leave a Reply